Miesiąc Mindfulness

Termin: 1.06.20-22.06.20, 4 spotkania co poniedziałek o godzinie 19:00

Prowadząca: Iza Drewulska

Miesiąc pracy nad byciem obecnym tu i teraz, to idealny plan na obecne czasy.

 

Mindfulness lub uważność to proces psychologiczny koncentrowania uwagi na wewnętrznych i zewnętrznych bodźcach występujących w danej chwili, który może zostać rozwijany poprzez medytację lub inne ćwiczenia. Termin mindfulness (pol. uważność) to tłumaczenie z języka pali słowa sati, która jest istotnym elementem niektórych buddyjskich tradycji. Uważa się, że współczesna popularność mindfulness na zachodzie została zapoczątkowana przez Jona Kabat-Zinna.

Badania przeprowadzone na dużych populacjach wykazały, że praktyka medytacji mindfulness jest silnie skorelowana z dobrym samopoczuciem i poczuciem zdrowia. Badania wykazały także, że nadmierne rozmyślanie i niepokój prowadzą do problemów psychicznych takich jak depresja i lęk oraz że praktyka medytacji mindfulness efektywnie redukuje zarówno gonitwę myśli, jak i niepokój.

Miesięczny kurs Minfulness, to  czas w którym raz w tygodniu, przez 1.5h, będziemy spotykali się online, żeby poruszać kolejne tematy.

Warsztaty realizowane będą poprzez platformę Zoom

fizjoterapeutka-zdjęcie-portretowe

Iza Drewulska - fizjoterapeutka, szkoleniowiec - absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, obecnie związana jest z Uniwersytetem SWPS w Warszawie. Ukończyła kursy z zakresu psychologii kryzysu i problemów emocjonalnych człowieka z technikami myślenia twórczego w procesie terapeutycznym, oraz organizowania i prowadzenia grup wsparcia z elementami psychoterapii. W swojej pracy integruje fizyczne aspekty zdrowia i dobrostan psychiczny. Autorka bloga i wielu artykułów z dziedziny psychologii i relacji psychika – ciało. Cechuje się ogromną empatią, cierpliwością, sumiennością i profesjonalizmem.

  • 1 1.06 Wprowadzenie do Mindfulness, podstawowe techniki medytacyjne, ćwiczenia oddechowe
  • 2 08.06 Medytacja wdzięczności i miłości
  • 3 15.06 Bycie z trudnymi emocjami
  • 4 22.06 Dzień Mindfulness - dzień odosobnienia

Tylko teraz cena kursu to 120 zł brutto za cały miesiąc, czyli 4 spotkania co poniedziałek o 19:00

Ciekawe zadania do samodzielnej praktyki GRATIS!

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność wpłat.

Zapisz się już teraz!

Niestety, osiągnięto limit miejsc :(. Sprawdzaj na bieżąco inne terminy!